Jak na razie wracam na blogera, wiem że znów skacze z kwiatka na kwiatek ale musicie mi wybaczyć. Postaram zostać na blogerze jak najdłużej. W dzisiejszej notce chce wam przedstawić nowości z miesiąca : styczeń.
Na pierwszym zdjęciu widać sukienkę w stylu retro ... Była zakupiona na bazarze na wyprzedaży.
Bazar : Tą sukienkę również miałam wypatrzoną i była tylko kwestia uzbierania odpowiedniej kwoty i jej kupienia. Również była przeceniona.
textil market : poszłam bo małą czarną a kupiłam tą co widać na zdjęciu .
textil market : Koszula jeansowa była na mojej liście ,,must have " .
Pepco : Kupiłam bo mi się spodobała
Butik: Obie zostały zakupione na wyprzedaży . Przed wyceną kosztowały 50 zł a po wycenie 6 zł , więc było warto.
Bazar : Również taka koszula była na mojej liście ,, must have"
Bazar : jak tylko ją zobaczyłam stwierdziłam że muszę ją mieć.
Jakiś sklep obuwniczy : jakiś czas temu kupiłam sobie botki tego typu ale w ciucholandzie, po czasie stwierdziłam że czas na nowe , bo tamte już nie wyglądają za dobrze.
drogeria : mam teraz krótkie włosy i źle mi czesało szczotką więc kupiłam grzebień . oraz kupiłam tonik to mojej cery. Bazar: Strasznie mi się te bluzki spodobały, gdyż w jakiś sposób określają moją osobę .
Dużo ludzi skarży się na to że w nocy strażacy jadą na włączonych syrenach i migających świateł. W ten notce chce wam przedstawić co i jak wygląda w tej sprawie.
Wóz strażacki zgodnie z przepisami jest pojazdem uprzywilejowanym, gdy wysyła sygnały świetlne i dźwiękowe . Straż pożarna w nocy jadąc do zdarzenia musi używać zarówno sygnałów dźwiękowych, jak i świetlnych. Jeśli strażacy zrezygnują z sygnałów i dojdzie do kolizji z innym pojazdem jego kierowca może powiedzieć, że nie widział lub nie słyszał sygnałów i wtedy może wystapić problem dla jadących strażaków. Drugą sprawą jest że jest łączność komórkowa , gdy ta łączność zawiedzie sygnały są jak najbardziej wskazane. Podsumowanie : sygnały świetlne i dźwiękowe są jak najbardziej wskazane.
Kiedyś wpadłam na pomysł żeby napisać książkę czy powieść. Jest opowieść o Emilce czyli mnie o moich zmaganiach w straży pożarnej a bardziej jak by wyglądało zmaganie w tym pięknym zawodzie.Oczywiście książka jest zmyślona. Po latach stwierdzam że jest ona moja porażką , chciałabym ją skasować ale pech chciał że zapomniałam logina i hasła. Ale ktoś chce to może ją przeczytać : klik klik klik .
Chciałabym wam przestawić wóz strażacki SLRt Renault Mascott / ISS Wawrzaszek . Ten zastąpił SRt Iveco 130D90 w zabudowie firmy Wackenhut. ten pojazd jest przeznaczony do wypadków drogowych oraz do małych zagrożeń miejscowych np, połamane drzewo .W kabinie może się zmieścić 5 osób. Wyposażenie : zestaw ratownictwa drogowego, zestaw poduszek podnoszących, zestaw PSP-R1 obejmujący torbę R1, deskę ortopedyczną oraz torbę z szynami Cramera, piły i pilarki, aparaty ODO, agregat prądotwórczy z masztem oświetleniowym, motopompę szlamową, sprzęt zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz sprzęt łączności.
Zaczął się sezon na grzanie w domu , więc przygotowałam wam notkę o tym gazie … co nam grozi itp. W latach 2005-2011 przyjmowano do szpitali ok 6000 pacjentów zatrutych tlenkiem węgla?! Skąd się bierze : Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem trujący, bezbarwny , jest lżejszy od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw m.in. drewna, gazu, benzyny, węgla, itp. Może to wynikać z braku dopływu świeżego powietrza do urządzenia, albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni. Jest to szczególnie groźne w mieszkaniach, w których okna są szczelnie zamknięte lub uszczelnione na zimę. Czad powstaje także często podczas pożaru. Dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwioobiegu. Stwarza on poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Powoduje uszkodzenia mózgu oraz innych narządów wewnętrznych.Co powoduje silnie zatrucie a nawet śmierć Jak zapobiegać : Podstawową przyczyną zatruć brak jest właściwej wentylacji. Powoduje to powstawanie tlenku i utrudnia jego odpływ. Należy więc zapewnić możliwość dopływu świeżego powietrza . Pamiętaj : – uchylić okno w mieszkaniu, – nie zasłaniać kratek wentylacyjnych – przy instalacji urządzeń korzystać z usług wykwalifikowanej osoby, – dokonywać okresowych przeglądów – systematycznie sprawdzać ciąg powietrza, – często wietrzyć pomieszczenie, – rozmieścić czujniki tlenku węgla w części domu, – nie zostawiać w garażu samochodu z zapalonym silnikiem – nie bagatelizować objawów duszności, bólów i zawrotów głowy, nudności, wymiotów, oszołomienia, osłabienia, przyśpieszenia czynności serca i oddychania, gdyż mogą być sygnałem, że ulegasz zatruciu czadem , najlepiej udać się szybko do lekarza. Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla? – bóle głowy, – zawroty głowy, – ogólne zmęczenie, – duszność, – trudności z oddychaniem, oddech przyśpieszony, nieregularny, – senność, – nudności. Wolna reakcja pomocy , jest szybką utratą życia pomoc przy zatruciu : – należy natychmiast zapewnić dopływ świeżego powietrza – jak najszybciej wynieść osobę poszkodowaną bezpieczne miejsce oraz zapewnić świeże powietrze, – rozluźnić poszkodowanemu ubranie, ale nie rozbierać go – wezwać służby ratownicze źródło: klik klik klik